Koordinatore Media

O nama

A2 është një televizion informativ me qendër në Tiranë, partner ekskluziv i gjigandit mediatik botëror CNN. Televizioni nisi transmetimet në Dhjetor 2018. Raportimi i lajmit të fundit, transmetimi në kohë reale nga vendngjarja, lidhjet direkte nga vendi, rajoni dhe bota, si edhe analizat e thelluara pofesionale, janë bazë e programacionit ditor. A2 CNN solli risi në treguan informativ shqiptar falë bashkëpunimit me liderin teknologjik AVID. Platforma mediatike Avid Media Central mundëson përpunimin, kontrollin dhe transmetimin në kohë reale të informacionit. Gjithashtu, falë paketave grafike të përpunuar nga kompania prestigjioze Renderon, televizioni A2 arrin të paraqitet vizualisht në lartësinë dhe standardin e partnerit CNN. A2, krahas programacionit origjinal, ka të drejtën e riprodhimit dhe transmetimit të programeve dhe të dokumentarëve të CNN. Për të përzgjedhur stafin e televizionit A2, janë intervistuar më shumë se 500 profesionistë të medias në Shqipëri. Të përzgjedhurit i janë nënshtruar një trajnimi intensiv dhe shumë profesional, në aspektin editorial dhe atë teknik, të udhëhequr nga gazetarët dhe producëntët më në zë të CNN. A2 CNN transmeton më shumë informacion në kohë reale se çdo televizion tjetër informativ në Shqipëri. Së shpejti televizioni pritet të shtrijë rrjetin e dedikuar të transmetimit edhe në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut.

Naziv pozicije * Koordinatore Media
Kategorija Administrativni sluzbenik
Vrsta posla Full Time
Opis posla

A2, ekskluzivitet i lajmeve, CNN po kërkon profesionistë me përvojë dhe të rinj të talentuar, të cilët janë të etur për të mësuar dhe për të treguar integritet të lartë.

Ne jemi duke kërkuar për kandidatë në pozicionin:

  • Koordinatore Media

Njohuri shumë të mira (të folur dhe të shkruar) në shqip dhe anglisht.

DETYRAT DHE PËRGJEGJËSITË:

  • Të jetë pika e parë e kontaktit në Kompaninë tonë,
  • Të kujdeset për ambjentet e çdo Departamenti dhe të gjitha ambjentet e tjera të Kompanisë që të jenë të organizuara,
  • T’i pergjigjet çdo telefonate që vjen në telefonin e recepsionit, si dhe të përcjellë çdo telefonate tek punonjësi përgjegjës,
  • Të menaxhojë adresën e email-it të kompanisë dhe të bëjë shpërndarjen e email-eve sipas subjektit dhe përmbajtjes tek punonjësi respektiv,
  • Të drejtojë të gjithë proçesin e dërgimit të zarfeve, marrëdhëniet me postën, faturat, kostot etj,
  • Të pres të ftuarit e çdo Programi dhe vizitorët e Kompanisë dhe t'i shoqërojë në Departamantin apo punonjësin përkatës,
  • Marrja e të ftuarve apo vizitorëve në ambjentin e pritjes duke i përshëndetur, duke i mirëpritur, drejtuar dhe njoftuar ata/ato në mënyrë të përshtatshme,
  • Të jetë e aftë të menaxhojë situatat emergjente në një kohë dhe mënyre efektive duke mos lënë asnjëherë detyrat e recepsionit,
  • Të jetë e aftë të kryejë shumë detyra në të njëjtën kohë dhe nën presion (multi-tasking),
  • Të kujdeset që ambjenti i pritjes së të ftuarve dhe tavolina e Recepsionit të jenë të pastra, të rregullta me të gjitha pajisjet dhe mjetet e nevojshme,
  • Informacioni që do të marr nga telefoni apo emaili të jetë i saktë,
  • Të kujdeset me pajisjet kancelarike për çdo punonjës, të kryej porositë për kancelari si dhe të mbaj inventarin e tyre, kostot e tyre për çdo departament,
  • Të kryej rezervime hoteli, rezervime taksi, rezervime bileta fluturimi,
  • Të kryej arkivimin dhe protokollimin e dokumentave sipas dosjeve përkatëse, dokumenta hyrëse, dalëse,
  • Të mbaj kontakte të vazhdueshme me punonjësit e çdo Departamenti,
  • Detyra të tjera që mund t’i caktohen.

Traženi uslovi

  • Diplomë Bachelor ose Master në Ekonomik, Gazetari etj.,
  • ?Të ketë një personalitet të paraqitshëm,
  • Aftësi shumë të mira në kompjuter me Microsoft Office,
  • Të punojë me turne, kërkohet fleksibiltet me oraret e punës,
  • Qëndrim dhe paraqitje profesionale, të pastër dhe të rregullt,
  • Aftësi shumë të mira verbale dhe të shkruar,
  • Aftësi për të qënë proaktive dhe të di të jap zgjidhje çdo problemi,
  • Aftësi shumë të mira organizuese,
  • Aftësi shumë të mira në kryerjen e detyrave sipas rëndësisë,
  • I/e saktë dhe të ketë vemendje ndaj detajeve,
  • I/e sjellshëm/me dhe me etikë profesionale,
  • I/e motivuar, energjik/e,
  • Aftësi për të kryer punë cilësore nën situata presioni.

Nëse dëshironi të filloni të rriteni ose të përmirësoni karrierën tuaj duke punuar me A2 CNN dhe partnerin tonë CNN, jeni mirëpritur të dorëzoni aplikimin tuaj.

Për të aplikuar për këtë pozicion, ju lutem vizitoni faqen tonë Career website.

Data e fundit e aplikimeve është 02.03.2020.

Departamenti i BNJ