KRYESHEF EKZEKUTIV (CEO) – PRISHTINA

O nama

The HeadHunter Group is an innovative Staffing and Recruiting Company operating in Albania, Kosovo, Montenegro, Macedonia, Greece, Bosnia and Herzegovina and USA. We offer the newest mentality in Staffing industry and our core business are Candidates and Clients.

Naziv pozicije * KRYESHEF EKZEKUTIV (CEO) – PRISHTINA
Kategorija General menadzment
Vrsta posla Full Time
Opis posla

KRYESHEF EKZEKUTIV (CEO) – PRISTINA

Deyrat dhe përgjegjësitë:

  • Kryeshefi Ekzekutiv i bankës është përgjegjës për ligjshmërinë e veprimtarisë së bankës dhe zbatimin e strategjisë së përcaktuar afariste të bankës;
  • Përfaqëson bankën dhe vepron si agjent i saj;
  • Zbaton vendimet e mbledhjes së përgjithshme të aksionarëve, komitetit të auditimit dhe bordit të drejtorëve;
  • Organizon dhe menaxhon veprimtaritë e bankës;
  • Merr vendime për të gjitha çështjet të cilat nuk janë në kompetencë të mbledhjes së përgjithshme të aksionarëve, komitetit të auditimit dhe bordit të drejtorëve të një banke;
  • Kryen funksione tjera në përputhje me ligjin, aktin e themelimit të bankës dhe aktet tjera të përgjithshme;
  • Kryeshefi ekzekutiv mund t’ua delegojë të tjerëve një pjesë të kompetencave të tij.
  • I punësuari i raporton drejtpërdrejt Bordit të Drejtorëve të Bankës;
  • I Punësuari ka për obligim që, Bordit të Drejtorëve, ti ofroj në dispozicion të plotë dhe të shpejtë, të gjitha informatat në lidhje me afarizmin e Bankës;
  • I Punësuari ka për obligim që të veprojë në përputhje me udhëzimet e ligjshme të dhëna nga ana e Bordit të Drejtorëve;
  • Përveç detyrave dhe përgjegjësive të cekura performon edhe në detyra tjera të kërkuara nga Bordi i Drejtorëve

Traženi uslovi

  • Niveli i lartë i shkollimit, preferuar niveli master në administrim biznesi dhe menaxhment;
  • Njohuri të avancuara dhe të thella të sektorit bankar;
  • Njohuri të mira të qeverisjes korporatave, ligjeve dhe rregullave në fuqi;
  • Së paku 10 vite përvojë pune në sektorin bankar, 5 vite përvojë në pozita udhëheqëse/ekzekutive me theks të veçantë në fushën e zhvillimit te biznesit;
  • Aftësi të avancuara analitike, zgjedhje të problemeve dhe marrje të vendimeve;
  • Njohuri të mira të ambientit makro ekonomik në Kosovë, përfshirë performancën e industrive;
  • Aftësi të shkëlqyera të udhëheqjes, menaxhimit të kohës dhe komunikuese
  • Aftësi për të performuar dhe menaxhuar nënpresion dhe afate kohore;
  • Vëmendje të skajshme në detaje.

KOMPETENCAT KYÇE

  • Integriteti dhe Besimi.
  • Përcaktimi I prioriteteve.
  • I/e orientuar drejtë zgjedhjes së problemeve.
  • Planifikimi.
  • I/orientuar drejt rezultateve.

PAGESA:       Shumë konkurruese

SHËNIM: Ky përshkrim pune nuk është gjithë përfshirës. Punëmarrësi mund të kryej edhe detyra të tjera për plotësimin e nevojave të kompanisë.

Jeni të interesuar për një sfidë të re në një kompani inovative? Atëherë ne ju mirëpresim! Të gjithë kandidatët e interesuar janë të lutur të dërgojnë aplikimin e tyre (Letër Shoqëruese dhe CV) në: k.qorraj@theheadhunter.com, për çdo pyetje të mundëshme teknike në lidhje me aplikimin tuaj, ju lutem kontaktoni Z.Kreshnik QORRAJ në numrin e telefonit +383 44 22 44 66 (nga e Hëna në të Premte) jo më vonë se data 28.10.2020

Provo suksesin me The HeadHunter!

Besojani karrierën tuaj profesionistëve të vërtetë!